تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1396
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده        مفیدستان:

ایجاد نقطه بازگردانی در کامپیوتر

(برای مطالعه اطلاعات بیشتر در خصوص System Restore این ترفند را بخوانید). نقطه بازگردانی نیز زمانی است که ویندوز شما خوب کار میکند و شما یک نقطه بازگردانی یا Restore Point می‏سازید که در زمان خرابی ویندوز از آن استفاده کنید.

اگر آدم وسواسی هستید و دوست دارید همواره در بهترین شرایط یک نقطه بازگردانی ایجاد کنید ساخت نقطه بازگردانی تاحدودی سخت و کسل کننده می‏شود. چرا که هر بار مجبورید مراحل متعددی را طی کنید.

اما هم اکنون قصد داریم به معرفی نحوه ساخت نقطه بازگردانی در ویندوز تنها با یک کلیک ساده بپردازیم. آن هم از سه راه مختلف!

راه اول، استفاده از ابزار SCRP

SCRP مخفف عبارت Single Click Restore Point است. به کمک این ابزار کوچک و کم حجم می‏توانید به سادگی و تنها با اجرای آن یک نقطه بازگردانی بسازید. برای سهولت کار می‏توانید آن را در محیط دسکتاپ قرار دهید و هر بار با یک دوبار کلیک آن را اجرا کنید تا نقطه بازگردانی ایجاد شود.

پس از اجرای فایل، پس از چند ثانیه پیغامی مبنی بر ساخت نقطه بازگردانی دریافت خواهید کرد.

راه دوم، استفاده از ابزار SysRestorePoint

SysRestorePoint نیز عملکردی مشابه SCRP دارد. با این تفاوت که تا حدودی پیشرفته‏تر است و پس از ایجاد نقطه بازگردانی، نام آن را نیز به شما می‏گوید. دو نسخه از SysRestorePoint موجود است.

نسخه ۱٫۲ و همچنین نسخه ۱٫۳ که این نسخه برای اجرا نیاز به نصب NET framework 2.0. بر روی سیستم شما دارد.
اگر NET framework 2.0. را بر روی ویندوز نصب دارید نسخه ۱٫۳ و اگر ندارید نسخه ۱٫۲ را دریافت کنید.

پس از دریافت فایل‏ها، کافی است آنها را از حالت فشرده خارج کرده و سپس SysRestorePoint.exe را در محیطی نظیر دسکتاپ یا Quick Lunch قرار دهید تا با یک کلیک نقطه بازگردانی ایجاد شود.

راه سوم، ساخت یک فایل VBS

راه سوم شاید بهترین روش باشد. چرا که خودتان دست به کار می‏شوید و به ابزار جانبی نیاز ندارید. بدین منظور:

از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و بر روی Notepad کلیک کنید.
حال در محیط Notepad کدهای زیر را عینأ Copy و Paste نمایید:
If GetOS = “Windows XP” Then
CreateSRP
End If

If GetOS = “Windows Vista” Or GetOS = “Windows 7” Then
If WScript.Arguments.length =0 Then
Set objShell = CreateObject(“Shell.Application”)
objShell.ShellExecute “wscirpt.exe”, “””” & _
WScript.ScriptFullName & “””” & ” uac”,””, “runas”, ۱
Else
CreateSRP
End IfEnd If

Sub CreateSRP
Set SRP = getobject(“winmgmts:.rootdefault:Systemrestore”)
sDesc = “Yek Noghteh Bazgardani”
sDesc = InputBox (“Tozihi barayeh in noghteh bazgardani benevisid:”, “Sakhteh Noghteh Bazgardani : Tarfandestan.com”,”Yek Noghteh Bazgardani”)
If Trim(sDesc) <> “” Then
sOut = SRP.createrestorepoint (sDesc, 0, 200)
If sOut <> 0 Then
WScript.echo “Error ” & sOut & _
“: Sakhteh noghteh bazgardani ba moshkel movajeh shod.”
End If
End If
End Sub

Function GetOS
Set objWMI = GetObject(“winmgmts:impersonationLevel=impersonate!” & _
“.rootcimv2”)
Set colOS = objWMI.ExecQuery(“Select * from Win32_OperatingSystem”)
For Each objOS in colOS
If instr(objOS.Caption, “Windows 7”) Then
GetOS = “Windows 7”
ElseIf instr(objOS.Caption, “Vista”) Then
GetOS = “Windows Vista”
elseIf instr(objOS.Caption, “Windows XP”) Then
GetOS = “Windows XP”
End If
Next
End Function

پس از کپی کدهای فوق، از منوی File بر روی Save as کلیک کنید. سپس فایل را با نام دلخواه و پسوند vbs. ذخیره کنید (به عنوان مثال نام آن را Tarfandestan.vbs قرار دهید).

حالا به مسیری که فایل را ذخیره کرده‌اید مراجعه کنید.

اکنون بر روی فایل مذکور، دوبار کلیک کنید.

در پنجره باز شده توضیحی برای نقطه بازگردانی بنویسید و با فشردن دکمه OK آن را بسازید.

جهت سهولت کار این فایل را در محلی مانند دسکتاپ یا Quick Lunch قرار دهید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

کامپیوتراینترنتموبایل آموزش کامپیوتر …فعال نمودن حساب کاربری در ویندوز ترفند پیرامون تسکبار جدید ویندوز رفع آموزش کامپیوتر،ترفندهای کامپیوتریانواع ویروس های کامپیوتریترفند های کامپیوترترفندهای کامپیوتری آموزش کامپیوتر آزمایش بررسی جریان آرام و آشفته در لوله ها آزمایش بررسیجریانآراموآشفتهدرلولبنام خدا آزمایش بررسی جریان آرام و آشفته در لوله ها آزمایش رینولدز هدف محاسبه ی دانشجویان کامپیوتر دانشگاه نبی اکرم ترفندترفند کاربردی در اینترنت اکسپلورر در اینجا قصد داریم تا ترفند بسیار مفید در نرم آموزش کامل۱۰ نکته و ترفند جالب در موبوگرام ماه نو…موبوگرامترفند های موبوگرام۱۰ نکته و ترفند جالب در موبوگرام ادامه مطلب ودنبال کنید… آموزش کامل۱۰ نکته و ترفند بازگشت سیستم به وضعیت قبل …هر زمان در اثر نصب برنامه و یا تغییراتی در ویندوز با مشکل روبرو شدید این نرم افزار انتقال اطلاعات بین گوشی های اندروید و کامپیوتر دانلود نرم افزار انتقال اطلاعات بین گوشی های اندروید و کامپیوتر آموزش اینترنتترفتدهای اینترنتاپلیکیشن تلگرام حتماً برای شما نیز پیش آمده است که در محیطی که حضور دارید موزیکی در قویترین نرم افزار ردیابی ، مکان یابی و مانیتورینگ …هیچ گونه تخصصی در نصب نرم افزار ندارید ؟ والدین و مدیران گرامی ؛ اگر تخصص کافی در خصوص انجمن رفع مشکلات ویندوز ، ، و رایانه کمک بازکردن فایل های ایمیج … در ویندوز و و و دانلود کامپیوتراینترنتموبایل آموزش کامپیوتر ترفندهای اینرنتی فعال نمودن حساب کاربری در ویندوز ترفند پیرامون تسکبار جدید ویندوز رفع مشکل عدم دانشجویان کامپیوتر دانشگاه نبی اکرم ترفند ترفند کاربردی در اینترنت اکسپلورر در اینجا قصد داریم تا ترفند بسیار مفید در نرم افزار آموزش کامپیوتر،ترفندهای کامپیوتری انواع ویروس های کامپیوتریترفند های کامپیوترترفندهای کامپیوتری آموزش کامپیوترترفند آزمایش بررسی جریان آرام و آشفته در لوله ها آزمایش رینولدز جریانآراموآشفتهدرلول بنام خدا آزمایش بررسی جریان آرام و آشفته در لوله ها آزمایش رینولدز هدف محاسبه ی ضریب آموزش کامل۱۰ نکته و ترفند جالب در موبوگرام ماه نو … ترفند های موبوگرام ۱۰ نکته و ترفند جالب در موبوگرام ادامه مطلب ودنبال کنید… آموزش کامل۱۰ نکته و ترفند جالب در نرم افزار انتقال اطلاعات بین گوشی های اندروید و کامپیوتر دانلود نرم افزار انتقال اطلاعات بین گوشی های اندروید و کامپیوتر آموزش اتصال به مودم وای فای با عرض سلام و خسته نباشید من در یک آموزشگاه مشغول به کار هستم که برای استفاده از وای فای آموزش اینترنتترفتدهای اینترنت یاهو مسنجرآموزش یاهو مسنجر اینترنتترفند اینترنتآموزش اینترنتسرعت اینترنت اینترنت بانک مشکلات خود را در کوتاه ترین حل مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز و نمایش خطای ’ به صورت پرسشها و پاسخ های کامپیوتری آموزشی پرسشها و پاسخ های کامپیوتری موقع وصل شدن از طریق کارت اینترنت با اشکال مواجه می‌شوم

مطلب ایجاد نقطه بازگردانی در کامپیوتر در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ایجاد نقطه بازگردانی در کامپیوتر
http://mofidestan.ir/%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%86%d9%82%d8%b7%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده        


لینک منبع و پست :برطرف کردن جرم دندان با روش‌های طبیعی
http://migna.ir/vdcgzt9t.ak9zy4prra.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 8 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده        مفیدستان:


بهداشت برای سلامتی

کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – نفیسه مجیدی‌زاده:
شما بهداشت فردی را رعایت می‌کنید؟

از هرکدام از ما این موضوع پرسیده شود درجا و بدون فکرکردن می‌گوییم، بله!

درصورتی که ممکن است به‌مواردی از بهداشت فردی اصلاً توجه نداشته باشیم و آن را نشناسیم و اصلاً ندانیم که بهداشت فردی به مراقبت از جسم و روان برای حفظ تندرستی و پیش‌گیری از بیماری‌ها هم می‌گویند. شاید اصلاً خنده‌مان بگیرد که با ما درباره‌ی رعایت بهداشت فردی صحبت کنند.

۱٫ از نظر اغلب کارشناسان بهداشت، مهم‌ترین قسمت رعایت بهداشت فردی، بهداشت دست‌هاست. «ایمانه هدایی» کارشناس بهداشت، به هفته‌نامه‌ی دوچرخه می‌گوید:

«می‌توان گفت دست‌ها آلوده‌ترین قسمت بدن انسان هستند، چون در طول روز با سطوح مختلفی در ارتباط‌اند. بنابراین قابلیت بالایی در انتقال میکروب دارند و شست‌وشوی مداوم دست‌ها و به‌خصوص زیر ناخن‌ها از مهم‌ترین توصیه‌هایی است که در زمینه‌ی بهداشت فردی به ما می‌شود.»

این متن را برای دو نوجوان خواندیم و از آن‌ها خواستیم بگویند دست‌هایشان را چه‌طور می‌شویند؟

ثنا ۱۴ ساله، می‌گوید: «من مدام دست‌هایم را با صابون مایع می‌شویم و تا وقتی که لیزی مایع از دستم پاک نشده شست‌وشو را ادامه می‌دهم.»

باربد، ۱۶ ساله: «من دست‌هایم را می‌شویم اما راستش زیاد توجهی به زیر ناخن‌هایم ندارم چون کوتاه‌اند، البته نه آن‌قدر کوتاه که زیر آن میکروب جمع نشود.»

۲٫ بهداشت چشم را رعایت می‌کنید؟

پاسخ این سؤال هم بله است! اغلب ما از این‌که مراقبیم دست آلوده‌مان را به چشم خود نزنیم و یا به‌خاطر استفاده از عینک آفتابی، از خودمان راضی هستیم.

هدایی می‌گوید: «درواقع رعایت بهداشت چشم گسترده‌تر از این‌هاست. خیره‌شدن به کامپیوتر، نگاه‌کردن طولانی‌مدت به موبایل و حتی مطالعه‌ی بی‌وقفه در زمان امتحانات می‌تواند بهداشت چشم ما را به خطر بیندازد و چشم را در معرض آسیب‌های مختلف قرار دهد. انجام نرمش‌های چشمی، ایجاد وقفه‌های چند دقیقه‌ای بعد از هرنیم‌ساعت استفاده از رایانه و موبایل و مطالعه می‌تواند به حفظ سلامت چشم‌ها کمک کند.»

هر پنج نوجوانی که در این قسمت با آن‌ها گفت‌وگو شد در زمان مطالعه و استفاده از تلفن‌همراه، رایانه و بازی‌های رایانه‌ای حواسشان به سلامت چشمشان نبود و هیچ برنامه‌ای برای نرمش چشم روزانه نداشتند.

۳٫ به گفته هدایی هم‌چنین بهداشت دهان و دندان از دیگر مواردی است که با رعایت آن‌ها می‌توانیم بگوییم ما بهداشت فردی را رعایت می‌کنیم. بهداشت دهان و دندان با مسواک‌زدن‌های مداوم میسر می‌شود. به‌خصوص قبل از خواب یا در زمان بیماری، مسواک‌زدن لازم است.

به‌گفته‌ی هدایی در این زمان ترشح بزاق دهان کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه آثار ضدمیکروبی بزاق هم کم می‌شود و بنابراین فضا برای ریزه‌های غذا و مواد قندی در لای دندان‌ها فراهم می‌شود و محیط دندان حالت اسیدی پی‌اچ (PH) پیدا کرده و غذا برای رشد میکروب‌ها و در نتیجه پوسیدگی دندان‌ها مناسب می‌شود.

به‌ همین دلیل مسواک‌زدن قبل از خواب و در زمان بیماری به شدت توصیه می‌شود. و در آخر مراجعه‌ی به‌موقع به دندان‌پزشک را هم نباید فراموش کرد.

امیررضا، ۱۵ ساله می‌گوید: «تا دوسال پیش خیلی سرسری مسواک می‌زدم و همیشه دندان‌هایم زرد بود؛ اما الآن مواظبم و هرشب مسواک می‌زنم.»

فاطمه، ۱۳ ساله هم می‌‌گوید: «من مسواک می‌زنم، اما بعضی شب‌ها خوابم می‌برد. بعضی وقت‌ها هم خیلی تندتند مسواک می‌زنم. یك‌بار، یکی از اقواممان که دندان‌پزشک است خانه‌ی ما بود و از مسواک‌زدن من خیلی ایراد گرفت. او درست مسواك‌زدن را یادم داد.»

۴٫ هدایی می‌گوید: «بهداشت پوست و مو از دیگر موارد بهداشت فردی و سلامتی است. شست‌وشوی به‌موقع و درست، استفاده از حوله‌ی شخصی، شانه‌زدن مداوم موها و… می‌تواند با کم‌ترین هزینه به داشتن مو و پوستی سالم کمک کند.

از سوی دیگر بهداشت دستگاه‌های بدن مثل دستگاه تنفس و گوارش هم بخشی از بهداشت فردی محسوب می‌شود که با اصول تغذیه درست و پرهیز از غذاهای چرب و فست‌فودها می‌توان به آن دست یافت.

البته و از سوی دیگر آلودگی هوای تهران و کلان شهرها باعث بیماری‌های تنفسی شده که نیاز است همه‌ی شهروندان همراه با دستگاه‌های دولتی این زمینه همکاری کنند تا جامعه‌ای سالم و بدون آلودگی داشته باشیم.»

دوچرخه شماره ۸۷۱

  • هوای محیط‌زیست را داشتیم؟

از سفر برگشتم. راستش خستگی سفر در تنم ماند؛ وقتی دیدم اغلب مسافرها گوشی‌های هوشمند و به‌روز در دستشان است، سلفی می‌گیرند و همان لحظه آنلاین منتشر می‌کنند اما خیلی از همان مسافرها، آن‌قدرها به‌روز نیستند که بدانند محیط‌زیست و حفظ آن از نشانه‌های یک جامعه و در نهایت مردم پیشرفته است.

اما خب در این میان بودند افرادی هم که به محیط‌زیستی که از آن لذت می‌بردند علاقه داشتند و احترام می‌گذاشتند.

من دیدم افرادی را که در حاشیه‌ی یک رودخانه، کیسه به دست زباله‌ها را جمع می‌کردند.

من دیدم افرادی که هنگام عبور از جنگل آهسته می‌رفتند و صدای موسیقی ماشینشان گوش طبیعت را کر نمی‌کرد.

افرادی هم بودند که در هر ترافیک جاده‌ای، ماشین‌ها را خاموش می‌کردند تا از آلودگی هوا و مصرف زیاد سوخت جلوگیری کنند.

بعضی‌ها هم مراقب بودند آب‌ رودخانه‌ها آلوده نشود.

از همه سپاس! خسته نباشید!

سپاس از این که در سفر به فکر محیط‌زیست بودید. از این که کیسه‌های زباله را در ماشین‌ها و ساک‌هایتان گذاشتید تا به یک سطل زباله بزرگ برسید. از این که حتی مواد خوراکی تجزیه‌پذیر را در جنگل و کنار دریا رها نکردید تا طبیعت زیبا بماند.

خسته نباشید از این که در جنگل و طبیعت برای حیوانات مزاحمت ایجاد نکردید.

از این که شاخه‌های درختان را نشکستید و بعد ازخروج از طبیعت آتش‌هایی را که افروخته بودید خاموش کردید.

این طبیعت منتظر شما می‌ماند تا برگردید و باز هم به همین شکل از آن مراقبت کنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

طب سنتی پارسی طبدرمان بیماریها با استفاده از طب سنتی و داروهای گیاهی بدون عارضه درمان کبد چرب و طب سنتی ، آرایشی و زیبایی ، خانه و خانواده ، مسایل …پارسی طب مجله سلامتی جسم و روح و درمان بیماریها با ارائه رژیم غذایی مناسب و گیاهان هشت نکته بهداشتی برای سلامتی شما و محیط …سلامت سلامت خانواده بهداشت فردی و عمومی هشت نکته بهداشتی برای سلامتی شما و محیط زیستسلامت نیوز سلامت ،سلامت نیوز،سلامتی،مرجع اخبار سلامت،اخبار سلامت،پایگاه اطلاع رسانی سلامت بی خوابی علاوه بر عوارض بسیار زیاد برای سلامتی ، …اخبار علمی پزشکیبی خوابی علاوه بر عوارض بسیار زیاد برای سلامتی ، می تواند مقدمه ابتلا به افسردگی باشدخوردن سیر تازه كوبیده شده برای سلامتی بسیار …اخبار تغذیهخوردن سیر تازه كوبیده شده برای سلامتی بسیار مفید استسلامتی برای همه آنچه در مورد آی پی ال باید …سلامتی برای همه آنچه در مورد آی پی ال باید بدانید مطالبی در مورد تجهیزات پزشکی و فواید بی نظیر اهدای خون برای سلامتیاهدای خون حدوداً فقط یک ساعت از وقت برنامه پرمشغله زندگی شما را می گیرد و درعوض جان یک اكسیر سلامتی این بار برای کلیه هاتور ارزان و لحظه آخری تایلند یک راه جالب برای غافلگیر کردن همسرتان یکی از فواید شگفت انگیز دارچین برای سلامتیدارچین چیست دارجین درختی کوچک است که در هند، سری لانکا، اندونزی، برزیل، ویتنام و مصر سلامت و بهداشتانواع بیماری،بیماریهای زنان،تغذیه،داروهای سلامت و بهداشت خمیرهای بازی ای برای کودک تهیه کنید که کمبود خواب چه تاثیری بر سلامتی سلامت برای ارتقای شدن آنها ندارد، مگر اینکه کودک در شرایطی باشد که تغذیه مناسب و بهداشت بهداشت برای سلامتی ا مام رضا علیه‏السلام ا مام رضا علیه‏السلام ا مام رضا علیه‏السلام استخر شنا محل مناسبی برای انتقال استخر شنا محل مناسبی برای انتقال استخر شنا محل مناسبی برای انتقال برای سلامتی شجریان، پیام داد پایگاه برای سلامتی شجریان، پیام داد پایگاه برای سلامتی شجریان، پیام داد پایگاه و سلامتیمیوه های مفید برای سلامتی و سلامتیمیوه های مفید برای سلامتی و سلامتیمیوه های مفید برای سلامتی بهداشت برای سلامتی توصیه بهداشتی برای سلامت دانش آموزان برای بهداشت فردی خود اهمیت قائل شوند و حداقل دو باردر هفته حمام کنند، موهای خود را مرتب سلامت تازه های سلامت، پوست مو زیبایی تغذیه و بیماری ها بهداشت جنسی در مسافرت و تعطیلات فواید بهار نارنج برای سلامتی روش های درمان وسواس بهداشت برای سلامتی سازمان بهداشت جهانی هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون سازمان بهداشت جهانی هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون سازمان بهداشت جهانی هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون سازمان بهداشت جهانی هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون ۷ آوریل ۱۸ فروردین روز جهانی سلامتی و بهداشت ۷ آوریل ۱۸ فروردین روز جهانی سلامتی و بهداشت ۷ آوریل ۱۸ فروردین روز جهانی سلامتی و بهداشت ۷ آوریل ۱۸ فروردین روز جهانی سلامتی و بهداشت پیوندی از بینی به زانوی بیماران برای بازیابی سلامتی پیوندی از بینی به زانوی بیماران برای بازیابی سلامتی پیوندی از بینی به زانوی بیماران برای بازیابی سلامتی پیوندی از بینی به زانوی بیماران برای بازیابی سلامتی جلسه اول جنسیت٬ سکس و سلامتی با اکبر کرمی بهداشت جنسی و جلسه اول جنسیت٬ سکس و سلامتی با اکبر کرمی بهداشت جنسی و جلسه اول جنسیت٬ سکس و سلامتی با اکبر کرمی بهداشت جنسی و جلسه اول جنسیت٬ سکس و سلامتی با اکبر کرمی بهداشت جنسی و بهداشت برای سلامتی سلامت نیوز سلامت ،سلامت نیوز،سلامتی،مرجع اخبار سلامت وزیر بهداشت آیا گریه برای سلامتی توصیه‌های پیامبر اسلام درباره سلامتی توصیه‌های پیامبر اسلام درباره سلامتی پیامبر اسلام و ائمه معصومین به بهداشت و سلامتی جسم بهداشت ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد بهداشت بسیاری از نکات بهداشتی که نقش بسزایی در سلامتی انسان ویکی‌سفر یک راهنمای سفر برای بهداشت پزشكی و سلامتی پزشکیپزشکی و سلامتیپیشگیری و درمانبیماریسرطان بهداشت و یوگا برای سلامتی قلب تغذیه و سلامت پایگاه علمی آموزشی تغذیه و سلامت به‌سایت ایران شعار سازمان بهداشت جهانی در سال فرصتی در خدمت صنعت فرمول وزن کم کردن برای سلامتی بهداشت و سلامتی بهداشت و سلامتی بهداشت و انسان ها برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران و برانگیختن احساسات خوردن برای سلامتی دویدن برای سلامتی تغذیه سالم برای سلامتی دعا برای سلامتی جنین اس ام اس دعا برای سلامتی ذكر برای سلامتی برای سلامتی چه باید كرد ورزش برای سلامتی

مطلب بهداشت برای سلامتی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بهداشت برای سلامتی
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :