تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب مرداد 1396
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی


شناسایی چندین محوطه تاریخی در پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس

خبرگزاری آریا- گمانه‌زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه تاریخی تل پیر به شناسایی نزدیک به 12 محوطه در شعاع سه‌کیلومتری، که اغلب آن‌ها مربوط به دوران تاریخی هستند، منجر شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، احمد سرخوش، سرپرست گمانه‌زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه تاریخی تل پیر، امروز دوشنبه 30 مرداد 96، با اعلام این خبر گفت: «علاوه‌بر برنامه تعیین عرصه و مشخص کردن حریم محوطه تُل پیر، بررسی‌های فشرده باستان‌شناختی به شعاع سه‌کیلومتری اطراف محوطه انجام شد.»
این باستان‌شناس، با اشاره به استفاده از تصاویر هوایی قدیمی سازمان نیروهای مسلح در این بررسی، گفت: «علاوه‌بر تصاویر قدیمی مربوط به سال 1335 خورشیدی، تمام محدوده پژوهش به‌وسیله پهباد عکس‌برداری شد و تصاویر قدیم و جدید برای درک بهتر وضعیت محدوده پژوهش موردارزیابی قرار گرفت.»
او افزود: «در این برنامه نزدیک به 23 گمانه در ابعاد 1×1.5 متر در اطراف محوطه حفر و کاوش شد.»
به‌گفته این باستان‌شناس، گمانه‌ها در دور اول با فاصله 15 متر از عرصه قابل‌رؤیت ایجاد شدند و با به‌دست آمدن نهشته‌های باستان‌شناختی از گمانه‌ها، دوره دوم با فاصله 10 تا 15متری از ردیف اول ایجاد شد.
او با اشاره به کاوش بیشتر گمانه‌ها برای رسیدن به لایه‌های باستان‌شناختی تا عمق دو متر گفت: «بر اثر جریان‌های سیلابی و به‌دلیل قرار‌گیری محوطه تل پیر هَرج بر روی تراس رودخانه فصلی مهران، نهشته‌های رسوبی عموماً از جنس سیلت به‌ارتفاع تقریباً دو متر در اطراف محوطه انباشت شده است.»
سرخوش، با اشاره به این نکته که از گمانه‌های ایجادشده مواد باستان‌شناختی نظیر سفال و ابزار سنگی به‌دست آمده است، گفت: «سفال‌ها نخودی ساده و نخودی منقوش هستند که سفال‌های نخودی از نظر کیفیت ساخت و فرم و نقوش کاملاً به سفال‌های دوره باکون، به‌ویژه باکون جدید در فارس، شباهت دارند.»
او سفال‌های به‌دست‌آمده را با سفال‌های تل باکون در مرودشت و تل ریگی در فیروزآباد قابل‌مقایسه دانست و افزود: «با توجه به گمانه‌های ایجادشده در اطراف محوطه، خطوط عرصه و حریم بر روی نقشه توپوگرافی برداشت‌شده از محوطه پیاده شد.»
او افزود: «براساس گمانه‌های ایجادشده، محوطه تل پیر نزدیک به سه هکتار وسعت دارد.»
به‌گفته سرخوش، برای حفاظت و جلو‌گیری از تخریب این محوطه، برنامه تعیین عرصه و پیشنهاد حریم این محوطه با مجوز رئیس پژوهشگاه سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری در تیرماه سال جاری انجام شد.
او افزود: «تل پیر یکی از نخستین دهکده‌های خلیج‌فارس است که در بخش غربی شهرستان مُهر در کنار روستای هَرج قرار دارد.»لینک منبع

مطلب شناسایی چندین محوطه تاریخی در پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :شناسایی چندین محوطه تاریخی در پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس
http://mofidestan.ir/2017/08/21/%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d9%8a-%da%86%d9%86%d8%af%d9%8a%d9%86-%d9%85%d8%ad%d9%88%d8%b7%d9%87-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%8a%d8%ae%d9%8a-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%b3%e2%80%8c%da%a9%d8%b1%d8%a7%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 5 مرداد 1396 :: نویسنده : نویسنده        

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

با استفاده از تلگرام رمز عبور ایمن و قوی بسازید!

ساخت رمز عبوری که پیچیده و قوی باشد و در عین حال بتوان آن را به آسانی به خاطر سپرد کار دشواری است. اما هم اکنون قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره‌گیری از تلگرام می‌توانید رمزهای عبور قوی و ایمنی را تولید کنید و آن‌ها را نیز به آسانی به خاطر بسپارید.

این کار از طریق رباتی به نام EasyStrongPasswordBot انجام می‌گیرد. برای دسترسی به این ربات، عبارت زیر را در محیط چت با خودتان یا دوست‌تان و یا حتی یکی از گروه‌ها، ارسال نمایید:

@EasyStrongPasswordBot

 

اکنون لینک آن را لمس نمایید.

یا این که در مرورگر اینترنتی خود وارد لینک زیر شوید:

https://telegram.me/EasyStrongPasswordBot

پس از باز شدن صفحه در مرورگر، به طور خودکار اپلیکیشن تلگرام باز شده و صفحه‌ی مربوط به ربات نمایان می‌شود.

اکنون دکمه‌ی Start را انتخاب کنید تا ربات راه‌اندازی شود.

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

اکنون lang/ را انتخاب کرده و زبان انگلیسی را برای ربات انتخاب کنید.

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

ترفندهای تلگرام

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

اکنون از شما سوال می‌شود مایلید چه رمز عبوری تولید کنید؟ ساده (Easy) یا پیچیده (Strong)؟

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

پس از انتخاب نوع رمز، 4 نوع رمز در پاسخ دریافت خواهید کرد. در زیر هر رمز نیز توضیحاتی در خصوص به خاطر سپردن آسان‌تر رمز مشاهده می‌کنید.

نرم افزار تلگرام, مسنجر تلگرام

منبع:tarfandestan.com

 

The post با استفاده از تلگرام رمز عبور ایمن و قوی بسازید! appeared first on جذاب.


لینک منبع و پست :با استفاده از تلگرام رمز عبور ایمن و قوی بسازید!
http://www.jazzaab.net/%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d9%85%d8%b2-%d8%b9%d8%a8%d9%88%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86-%d9%88-%d9%82%d9%88%db%8c.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :